Spring naar content

Stimuleren middenhuur vraagt bredere aanpak

Pers
Publicatiedatum: 11 april 2025

“Het is een belangrijke stap dat minister Keijzer zoekt naar mogelijkheden om het middenhuursegment op peil te houden,” zegt Judith Norbart-ten Hoor, directeur IVBN. “Het massaal uitponden door particuliere investeerders noopt hier ook toe. IVBN constateert echter dat in de huidige voorstellen niet alle verhuurdersbelangen zijn meegewogen. Institutionele beleggers hebben concreet zicht op oplossingen nodig om hun belangrijke bijdrage aan de middenhuur te kunnen blijven leveren.”, aldus Judith Norbart-ten Hoor, directeur IVBN.

Judith Norbart-ten Hoor

Judith Norbart-ten Hoor, directeur IVBN

IVBN pleit daarom voor:

  • substantiële verlaging van administratieve lasten,
  • indexatie van de WWS-tabel,
  • een concurrerend fiscaal beleid, en
  • een integrale visie op de huurmarkt.

Een aanzienlijke verlaging van administratie kosten wordt bereikt door het aanpassen van de grondslag voor het delen van WOZ-gegevens en door het in lijn brengen van de WWS-oppervlaktemeting met NEN2580. Indexatie van WWS-tabel is nodig om een juiste balans te houden tussen de belangen van huurders en verhuurders. Daarnaast is een concurrerend fiscaal beleid onmisbaar om het vertrouwen van (buitenlandse) investeerders terug te winnen en hen aan te moedigen om hun kapitaal (weer) in Nederland te investeren. “Breng de overdrachtsbelasting terug naar 6%,” aldus Norbart-ten Hoor. “Dat is nodig om beleggen in betaalbare huurwoningen weer aantrekkelijk te maken. Het maakt het verschil tussen wél of niet investeren – zeker voor partijen die werken met langetermijnkapitaal zoals pensioengelden.”

Tot slot benadrukt IVBN het belang van een integrale visie op de huurmarkt waarin de rol van álle verhuurders wordt meegewogen. “Corporaties, particuliere verhuurders én institutionele beleggers zijn allemaal nodig om jaarlijks 100.000 woningen te realiseren.”

 

Plak hier de link uit de adresbalk die u wilt delen
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.